Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
2.1kmh
0 %
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
12 °
Mër
11 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

Pas një ore diskutime, përfundon takimi i përbashkët mes Kurtit dhe Vuçiç

Lajme të ngjashëm

Vetëm pak çaste më parë ka përfunduar takimi mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë Aleksander Vuçiç.

Takimi i tyre ka zgjatur rresht një orë, ndërkohë pritet konferenca për media e përfaqësuesit të lartë të BE Josep Borell për të mësuar se çfarë ka ndodhur në takim dhe nëse palët lanë arritur ndëonjë marrëveshje.

Kujtojmë që në agjendë ishin përfshirë diskutimet për zbatimin e propozimit të BE-së për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi.

Ndërkombëtarët u kanë kërkuar të dy palëve që të arrijnë dakordësinë për planin evropian, madje për këtë kanë premtuar përftime politike e ekonomike për të dy vendet.

Më shumë