Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
77 %
0.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
41 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Pas Niklës, FNSH dhe RENEA zbarkojnë në Lezhë, sekuestrojnë mijëra rrënjë kanabisi; në ndihmë dhe Guardia di Financa

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

FNSH dhe RENEA janë ndalur sot pasdite në Kashnjet të Lezhës, në kuadër të një operacioni antikanabis në të gjithë territorin e vendit. Operacioni i sotëm po zhvillohet në bashkëpunim edhe me Guardia di Financan italiane.

Nga informacionet e para për mediat mësohet se janë sekuestruar 4 mijë rrënjë kanabisi të cilat do të asgjësohen me djegie, ndërsa nuk ka asnjë të arrestuar. Droga ishte mbjellë në tokë pa pronarë.

Në terren ka forca të shumta policie, nga reparti i FNSH-së dhe RENEA-s, për të bërë të mundur lokalizimin dhe asgjësimin e sa më shumë parcelave me kanabis.

Më shumë

spot_img
spot_img