Pas nënshkrimit të marrëveshjes në Uashington, Richard Grenell do të vizitojë nesër Kosovën

Publikuar tek: rajon, më 15:13 20-09-2020 Pas nënshkrimit të marrëveshjes në Uashington, Richard Grenell do të vizitojë nesër Kosovën Richard Grenell me presidentin e SHBA, Donald Trump

Richard Grenell, i deleguari i Presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, do të jetë ditën e nesërme në Prishtinë në një vizitë zyrtare.

Kjo vizitë e Grenell vjen pas nënshkrimit të marrëveshjes me skosovës dhe Serbisë në Uashington.

Gjatë vizitës së tij në Prishtinë, Grenell do të takohet me përfaqësues politikë të Kosovës, ndërsa së bashku me të do të jetë edhe delegacioni i Korporatës Financiare amerikane për Zhvillim Ndërkombëtar (DFC).

Ende nuk dihen saktë së cilat do të jenë temat e këtij takimi, ndërsa raportohet se arsyeja e kësaj është, për të parë nga afër se çfarë mund të nisë të implementohet  nga marrëveshjet e nënshkruara në Shtëpinë e Bardhë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tmerr në Itali, dy persona të maskuar qëllojnë me armë zjarri shqiptarin në mes të plazhit
Kosova gati një spital tjetër Covid me 500 shtretër, Zemaj: Po komunikojmë me OBSH për sigurimin e vaksinës »
Article Logic
Execution time: 0.010826110839844
array(1) { ["section"]=> string(97) "pas-nenshkrimit-te-marreveshjes-ne-uashington-richard-grenell-do-te-vizitoje-neser-kosoven-221030" }