Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
36 %
4.6kmh
0 %
Die
34 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Pas ndërhyrjes së minatorëve të Igumenicës, qeveria greke merr VENDIMIN, hap më 7 qershor doganën e Qafë Botës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Qeveria greke ka vendosur që nga data 7 qershor të hap pikën doganore të Qafë Botës.

Ky vendim është marrë pas kërkesës së bërë nga Shoqata e minoritarëve grekë në Igumenicë. Bëhet me dije se dogana e Qafë Botës do të jetë e hapur nga ora 08:00 deri më 16:00 dhe do të lajohet që të kalojë vetëm 250 persona në ditë.

Pas takimit të përfaqësuesve të minoritetit gek me qeveritarët grekë mësohet se do të hapen të gjitha pikat kufitare gradualisht.

Më shumë

spot_img
spot_img