Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
45 %
2.6kmh
0 %
Mar
30 °
Mër
40 °
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
E martë, 3 Gusht, 2021

Pas Najada Çomos, edhe Silva Bino kandidate e PS për deputete? Flet shefja e ISHP

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ccc4a8f6ec9046f9fec6928008fc2b15

Kryeministri Rama gjatë prezantimit të programit të PS për Shëndetësinë, dy ditë më parë, i bëri ftesë shefes së Infektivit Najada Çomo që ajo të garonte nën siglën e PS në zgjedhjet e 25 prillit.

Pa asnjë mëdyshje, Çomo pranoi që të futet në politik për një vend të sigurt në listat e PS-së së Tiranës. Ndërkohë, shefja e Epidemiologjisë në ISHP, Silva Bino është pyetur sot nga gazetarët nëse dhe asaj i është bërë një ftesë e tillë.

“Njëra prej kolegeve tuaja mori një propozim nga kryeministri. E prisni dhe ju një propozim të tillë?”, u pyet Bino sot në Gjirokastër, ndërsa gazetarëve u tha se as nuk i është bërë një propozim i tillë, por dhe ajo është e lumtur me punën që bën.

“Jo. Unë jam shumë e lumtur me këtë punë që bëj”, u përgjigj Silva Bino, shefe e Epidemiologjisë në ISHP.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img