Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
3.1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Pas Metës, Rama shkon në zyrën e Nishanit. Presidenti i shqetësuar për Reformën në Drejtësi, pret kryeministrin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

67a468a9cfd7cf8b9b25bed231778ee9

Edi Rama është nisur drejt zyrës së Bujar Nishanit, pas takimit që pati me Metën. Ai ka mbërritur në Presidencë, ku është pritur nga Nishani për të folur për reformën në drejtësi.

 

Sot u përfol për këtë ntakim të kryeministrit Rama me presidentin Nishani. Duket se Reforma në Drejtësi nuk po rezulton edhe aq e lehtë sa u shfaq në fillim. Drafti ka kaluar dje pa konsensusin e opozitës, ndërkohë që presidenti Nishani shfaqi pakënaqësitë e tij se reforma po kryhet pa mendimin e tij.

Edhe 4 ditë kanë mbetur nga dorëzimi i draftit në Komisionin e Venecias dhe sigurisht që nuk duhet të ketë zëra kundër, aq më pak i presidentit të Republikës së Shqipërisë.

LEXO EDHE:NISHANI: REFORMA NE DREJTESI PO ZHVILLOHET PA MENDIMIN E PRESIDENTIT

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img