Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
78 %
0kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
32 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

Pas Merkel, kryeministri italian merr dy doza të ndryshme të vaksinës kundër Covid

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri italian Mario Draghi, ka marrë dozën e dytë kundër Covid-19.

Mediat fqinje bëjnë me dije se kryeministri, 73 vjeç dozën e parë të vaksinës e mori nga AstraZeneca, ndërsa si dozë të dytë ka marrë Pfizer.

Qeveria e Draghi në fillim të këtij muaji ndryshoi këshillën e saj për vaksinat, duke thënë se ata nën moshën 60 vjeç nuk duhet të vaksinohen me AstraZeneca për shkak të frikës nga mpiksjet e rralla të gjakut.

Kujtojmë që edhe kancelarja gjermane Angela Merkel ka marrë dy doza të ndryshme të vaksinës. Ajo mori si të parë vaksinën AstraZenca dhe si të dytë Moderna.

Më shumë

spot_img
spot_img