Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
35 %
6.2kmh
0 %
Hën
19 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Pas mbylljes totale britanikët dynden në supermarkete, boshatisen raftet me letra higjienike brenda ditës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

fc591a5109a1b9d0dbb8f49bf6ca8491

Pasi u njoftua mbyllja totale e Mbretërisë së Bashkuar, qytetarët kanë nxituar për të bërë blerje nëpër supermarkete.

Më së shumti kanë blerë letra higjienike për tualetin e më pas edhe gjëra të tjera të domosdoshme.

Boris Johnson e futi Anglinë në një bllokim kombëtar, duke urdhëruar që edhe shkollat të mbyllen deri në mesin e muajit tjetër.

Fotografitë tregojnë raftet që duken të zhveshura dhe blerësit që largohen me karroca të grumbulluara me sende.

Letrat higjienike, perimet dhe orizi thuhet se kanë mbaruar në disa dyqane.

Shitësit me pakicë gjithashtu kanë përjetuar kërkesë të shtuar për lojëra elektronike në internet.

Dyqanet ushqimore dhe dyqanet që shesin mallra thelbësore lejohen të qëndrojnë të hapura gjatë bllokimi duke bërë thirrje që njerëzit të tregojnë kujdes për të tjerët.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img