Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
67 %
1.5kmh
75 %
Enj
12 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
12 °
Hën
15 °
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

Pas mbledhjes së PS, Rama flet për lajmin e emigrantëve: Shqipëria s’do jetë kurrë një vend, ku vendet e pasura do krijojnë kampe për refugjatët e tyre

spot_img

Lajme të ngjashëm

Edhe kryeministri Edi Rama pas mbledhjes së Partisë Socialiste ka folur për media dhe ka përgënjeshtruar lajmin se Shqipria do të strehojë reefugjatët e paligjshëm në Angli.

Rama para gazetarëve është shprehur se nuk e di se përse po e bëjnë këtë, por që Shqipëria nuk do të jetë një vend, ku vendet e pasura do krijojnë kampe për refugjatët e tyre.

“Nuk jam këtu për të shpjeguar pse i bëjnë këto. Shqipëria nuk do jetë kurrë, një vend ku vende shumë të pasura do krijojnë kampe për refugjatët e tyre. Asnjëherë!” është shprehur Rama në lidhje me ngjarjen.

Më shumë
spot_img
spot_img