Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
45 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
27 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Pas luftës së gjatë me sëmundjen, humb jetën pedagogu Sami Vargu

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pedagogu Sami Vargu, është ndarë nga jeta në moshën 93-vjeçare pas një sëmundje të gjatë.

Vargu është i ati  i mjekut kardiolog pranë Shërbimi i Urgjencës së Sëmundjeve të brendshme në QSUT, Petrit Vargu.

Sami Vargu ka punuar si drejtues në rrethin e Dibrës në vitet 1946 – 1961 dhe më pas në rrethin e Durrësit në vitet 1961 – 1969.

Gjithashtu Vargu ka qenë pedagog në fakultetin e Mjekësisë në Universitetin e Tiranës në vitet 1969 – 1990 dhe studentët dhe mjekët e kujtojnë me shumë respekt për punën e tij të pastër dhe të ndërgjegjshme.

Bëhet e ditur se ai do të përcillet për në banesën e fundit ditën e sotme në orën 17:00 në Tiranë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img