Hapësire reklamuese

Aktualitet

Pas luftës së gjatë me sëmundjen, humb jetën pedagogu Sami Vargu

Shkruar nga Newsbomb
Pas luftës së gjatë me sëmundjen, humb jetën pedagogu

Pedagogu Sami Vargu, është ndarë nga jeta në moshën 93-vjeçare pas një sëmundje të gjatë.

Vargu është i ati  i mjekut kardiolog pranë Shërbimi i Urgjencës së Sëmundjeve të brendshme në QSUT, Petrit Vargu.

Sami Vargu ka punuar si drejtues në rrethin e Dibrës në vitet 1946 – 1961 dhe më pas në rrethin e Durrësit në vitet 1961 – 1969.

Gjithashtu Vargu ka qenë pedagog në fakultetin e Mjekësisë në Universitetin e Tiranës në vitet 1969 – 1990 dhe studentët dhe mjekët e kujtojnë me shumë respekt për punën e tij të pastër dhe të ndërgjegjshme.

Bëhet e ditur se ai do të përcillet për në banesën e fundit ditën e sotme në orën 17:00 në Tiranë.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese