Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
54 %
2.1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
35 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Pas LSI-së, edhe PD ankimon në Kolegjin Zgjedhor zgjedhjet në qarkun e Gjirokastrës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Partia Demokratike ka ankimuar në Kolegjin Zgjedhor rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit në qarkun e Gjirokastrës.

Përfaqësuesi i PD, Marash Logu, njofton se ka dorëzuar në Kolegj padinë kundër vendimit të KAS, pasi Partia Demokratike kërkon pavlefshmërinë dhe përsëritjen e zgjedhjeve.

“Dorëzuam sot në Kolegjin Zgjedhor padinë kundër vendimit të KAS për Gjirokastrën, duke kërkuar pavlefshmërinë dhe përsëritjen e zgjedhjeve. Detyra jonë para shqiptarëve është të vazhdojmë betejën në çdo front, me çdo mjet dhe mundësi për zbardhjen e masakrës zgjedhore Rama-Doshi”, shkruan Logu.

Më herët edhe LSI bëri kërkesë në Kolegjin Zgejdhor për shpalljen e pavlefshme të zgjedhjeve në qarqet e Gjirokastrës dhe Vlorës.

Më shumë

spot_img
spot_img