Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
67 %
1kmh
0 %
Pre
16 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
E premte, 24 Shtator, 2021
spot_img

Pas lirimit të Sajmir Çilit qeveria emëron Drejtorin ri të Cirkut Kombëtar (EMRI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në mbledhjen e sotme të qeverisë, Këshilli i Ministrave ndër vendimet e marra, ka miratuar edhe  emërimin e drejtorit të ri të Cirkut Kombëtar.

Sipas vendimit zyrtar të publikuar, Ilirjan Gjini do të jetë drejtori i ri i Cirkut Kombëtar duke zënë vendin e Saimir Çilit i cili u lirua nga kjo detyrë më 2 tetor të këtij viti.

Vendimi i plotë:

V E N D I M

PËR

EMËRIMIN NË DETYRË TË DREJTORIT TЁ CIRKUT KOMBËTAR

Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikave 1 e 3, të nenit 9, të ligjit nr.10352, datë 18.11.2010, “Për artin dhe kulturën”, të ndryshuar, me propozimin e ministrit të Kulturës, Këshilli i Ministrave

V E N D O S I:

Ilirjan Gjini emërohet drejtor i Cirkut Kombëtar.

Ky vendim hyn në fuqi menjëherë dhe botohet në “Fletoren zyrtare”.

Më shumë

spot_img