Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
74 %
1.3kmh
54 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Pas konfirmimit të variantit Delta, Manastirliu thirrje qytetarëve: Vaksinimi, arma më e fuqishme!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka reaguar pas konfirmimit të variantit Delta në vendin tonë.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, ministrja Manastirliu ka theksuar se duhet nga të gjithë respektimi rigoroz i masave parandaluese, izolimi i menjëhershëm dhe vaksinimi.

Gjithashtu ajo shton se armë më e fuqishme për të frenuar përhapjen e virusit është vaksinimi, prandaj dhe u bën apel të gjithë qytetarëve që të vaksinohen për të shpëtuar jetë.

“Konfirmimi i prezencës së variantit Delta në Shqipëri nga laboratori i referencës Charite në Berlin, kërkon nga të gjithë respektim rigoroz të masave parandaluese, izolim të menjëhershëm në rast dyshimi dhe konfirmimi të virusit #Covid19 dhe mbi të gjitha VAKSINIM, VAKSINIM, VAKSINIM, si arma më e fuqishme për të frenuar përhapjen e virusit dhe për të shpëtuar jetë!”, shkruan ministrja.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img