Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Hën
29 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
Pre
18 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Pas Klevis Balliut dhe Eduart Kaprit, anëtarësia e PD në qarkun e Korçës eleminon edhe ish-deputetin

spot_img

Lajme të ngjashëm

e7e73631f14e3857d8b6190a07fb640f

Anëtarësia e Partisë Demokratike në qarkun e Korçës ka votuar ditën e sotme për kandidatët q ëdo të kalojnë në fazën tjetër për përzgjedhjen e kandidatëve për deputet në zgjedhjet e 25 prillit.

Votimi ka prodhuar rezultate surprizë në degën e Pogradecit, ku është eleminuar nga anëtarësia ish-deputeti Klevis Balliu, një nga zërat më aktivë në PD.

Mes të eleminuarve është edhe ish-kreu i Bashkisë së Pogradecit, Eduart Kapri, që nuk ia ka dalë të fitojë besimin e anëtarësisë.

Ndërkohë një emër tjetër i njohur që është eleminuar është edhe ai i ish-deputetit Hekuran Hoxhalli në degën e Devollit.

Në Kolonjë u skualifikua vetëm Artur Nazarko, ndërsa 3 të tjerët do të vijojnë garën për të zënë një vend në listat e PD. Atje votuan 209 anëtarë, prej të cilëve 105 votuan kundër Artur Nazarkos, 46 kundër Fatimr Gudës, 36 kundër Soelto Lartit dhe 22 kundër Marjeta Halilit.

Edhe në listën e kandidiatev për deputete në degën e Korçës kanë kaluar të gjithë deputetët, edhe pse emri i Dritan Shanos ishte më i kontestuari. Shano ka marrë 268 vota kundër duke shpëtuar për 7 vota.

Dega Korçë konfirmohen emrat:

1. Adrian Maho

2. Andrea Mano

3. Dritan Shano

4. Gjergji Gjata

5. Gjergji Mero

6. Kiço Tane

7. Kristi KoçIbelli

8. Landi Gushi

9. Ledina Aliolli

10. Mateo Balli

11. Metin Venxha

12. Nikollaq Doku

13. Sorina Koti

14. Suela Myrtollari

Dega Maliq konfimohen emrat:

1. Alfred Gega

2. Elidjon KollçInaku

3. Ervin Salianji

4. Magdalena Hoxha

5. Xhevdet Belishta

Dega Pogradec konfirmohen emrat:

1. Anila Hysenbegasi

2. Arjan Malcellari

3. Armant Zerka

4. Erald Kapri

5. Erlis Çela

6. Genti Çela

7. Oligert Mucollari

8. Selaudin Jakupllari

Dega Kolonjë konfimohen emrat:

1. Fatmir Guda

2. Marjeta Halili

3. Soelto Larti

Dega Devoll konfirmohen emrat:

1. ARBEN KAMBO

2. ARTUR AGOLLI

3. BLEDJON NALLBATI

4. VALTER MIZA

5. VOJSAVA BREGU

Më shumë

spot_img