Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
52 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
13 °
E martë, 29 Nëntor, 2022

Pas kërkesës së Lelit, shkarkohet kryetari i Qarkut Vlorë, Danaj: Votimi është i pavlefshëm

spot_img

Lajme të ngjashëm

Është shkarkuar kryetari i qarkut Vlorë, Sidrit Danaj me votat e 15 anëtarëve të këshillit të majtë.

Danaj shpret se ka kontestuar 3 vota të pavlefshme duke e quajtur dhe votimin të pavlefshëm.

Përçarja mes PS-së dhe LSI-së është thelluar akoma më shumë pas largimit të këshilltarëve të LSI-së nga mbledhja, ndërsa anëtarët e PDIU-së kanë bojkotuar me mospraninë e tyre.

Kryebashkiaku i Bashkisë së Vlorës, Dritan Leli kërkoi ne emër të këshilltarëve socialistë, shtimin e një pikë tjetër në rendin e ditës, një mocion mosbesimi duke kërkuar shkarkimin e kryetarit të qarkut i cili njihet si mbështetës i Kokëdhimës.

Kjo solli reagimin e  kryetarit të qarkut dhe replika mes Sadrit Danajt dhe Dritan Lelit, e më pas, mes Danajt dhe këshilltarëve të tjerë socialistë.

“Ke humbur besimin e Partisë Socialiste”, i ka thënë kryebashkiaku Lela-Sidrit Danajt duke iu drejtuar me tone të ashpra, duke nxitur dhe reagimin e të pranishmëve.

Më shumë
spot_img
spot_img