Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
4.1kmh
0 %
Die
28 °
Hën
33 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Pas kërkesës së KQZ-së, Njësia e Dekriminalizimit nis hetimet për 2 kandidatë të pavarur dhe 1 në listat e PD-së; janë konstatuar me probleme (EMRAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

55a3da09f3ee5f91be8d35dd5f92ea08

Njësia e Dekriminalizimit ka nisur hetimet për tre kandidatë politikë, dy të pavarur dhe një që është pjesë e listave të PD në Durrës, të cilët duan të garojnë në zgjedhjet e 25 prillit 2021.

Këta kandidatë janë konstatuar me probleme dhe i është bërë kërkesë për hetim të thelluar nga sektori i Dekriminalizimit. Kërkesa nga KQZ-ja ishte për kandidatin e Vetëvendosjes Bojken Abazi lidhur me përplasjet në parlamentin e Kosovës në kohën e trazirave dhe protestave, si dhe për Pal Shkambin, kandidat i pavarur.

Gjithashtu kërkesa për verifikim i është nisur KQZ-së lidhur me Rezeart Tushën pjesë e listave të PD-së në Durrës, i akuzuar për trafik droge.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img