Tirana
scattered clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
40 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
Die
18 °
E martë, 28 Shtator, 2021
spot_img

Pas Karaburunit, flakët “pushtojnë” Radhimën, rrezikohen banesat dhe bizneset e zonës (FOTO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një tjetër vatër zjarri është krijuar ditën e sotme në zonën e Radhimës në Vlorë. Flakët po rrezikojnë banesat dhe bizneset aty pranë.

Në vendngjarje kanë shkuar forcat zjarrfikëse dhe banorët e zonës të cilët janë angazhuar për shuarjen e flakëve.

Ndërkohë, që prej mbrëmjes së djeshme vijon të jetë aktiv zjarri në Karaburun, duke djegur 80 hektarë me pyje. Nga zjarri rrezikohet edhe zona e Llogarasë.

Më shumë

spot_img