Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
3.6kmh
75 %
Pre
13 °
Sht
15 °
Die
13 °
Hën
10 °
Mar
9 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Pas homazheve për Bashkim Finon, Majko mesazh për kundërshtarët politikë: I falenderoj që na respektuan shokun e mikun që ndërroi jetë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri i “vitit të errët” 1997, ish-deputeti socialist Bashkim Fino sot ndërroi jetë në orët e para të mëngjesit, pasi ishte i prekur nga Covid-19.

Ndarja e tij nga kjo jetë la pas shumë dhimbje e lot te familjarët dhe miqtë, por gjithashtu bëri bashkë politikën, me mesazhe ngushëllimi nga të gjitha partitë.

Ministri për Diasporën, Pandeli Majko pas homazhe që kreu te “Pallati i Kongreseve” dha edhe një mesazh të veçantë, ndryshe nga kolegët e tij, duke falenderuar të gjithë kundërshtarët politikë që nderuar dhe respektuan në këtë ditë zie, mikun e të gjithëve Bashkim Fini.

“Jemi në një ditë të dhimbshme për të përcjellë një shok, një mik. Sot kam dhe një fjalë të veçantë për kundërshtarët politikë. Gjërat duhen thënë ashtu siç janë. I falënderoj që na respektuan shokun dhe mikun që ndërroi jetë. Fushatat ikin dhe vijnë”, tha Majko.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img