Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
35 %
6.2kmh
0 %
Hën
19 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Pas heqjes së karantinës, rritet ndjeshëm numri i lëvizjes në Qafë Thanë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Që pas heqjes së karantinës është rritur ndjeshëm lëvizja në pikën e kalimit kufitar të Qafë Thanës.

Bëhet me dije se gjatë 24 orëve të fundit nga kjo pikë kufitare kanë hyrë e kanë dalë rreth 4 000 shtetas.

Numri më i madh i lëvizjeve është regjistruar në dalje drejt Maqedonisë së Veriut me 2 283 shtetas ndërkohë që edhe numri i hyrjeve është regjistruar në 1 986 shtetas.

Mësohet se në Qafë thanë pala jonë punon me 5 sportele, 2 në hyre dhe 3 në dalë për të përballur këtë fluks.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img