Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Hën
14 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

Pas grabitjes në Rinas i akuzoi si të dështuar, Rama bën kinezët të thonë: Të duam Shqipëri

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9a3cb127c57f82b52465d0d768792a17

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Dubrovnik të Kroacisë, ku po merr pjesë në Samitin ekonomik të Ballkanit Perëndimor, në të cilin vërehet dhe prezenca e Republikës së Kinës.

 

Rreth një orë më parë, Rama ka publikuar në profilin e tij në Instagram një video ku shfaqet me pjesëmarrësit kinezë. Ata duken shumë të gëzuar dhe ndërkohë që kryeministri ndodhet në mesin e tyre, të gjithë së bashku shqiptojnë ‘Ne të duam Shqipëri’.

Kina njihet si një shtet që kërkon investime të reja në Ballkanin Perëndimor duke filluar që nga aeroportet dhe energjitë e reja të rinovueshme.

Kujtojmë se kryeministri Rama vetëm një ditë më parë pas vjedhjes spektakolare të 10 milionë eurove në Rinas, akuzoi koncesionarët kinezë të aeroportit ‘Nënë Tereza’, që kishin dështuar.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img