Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Pas gjimnazeve hapen edhe universitetet? Komiteti Teknik i Ekspertëve pritet të mblidhet nesër dhe të marrë vendimin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e nesërme Komiteti Teknik i Ekspertëve pritet të mblihet për të marrë disa vendime të rëndësishme në lidhje me masat anti-COVID në vendin tonë.

Burime për mediat bëjnë me dije se ekspertët e Shëndetësisë po diskutojnë për të lehtësuar masat, pasi shifrat e ditëve të fundit kanë qenë shumë të ulëta.

Sipas këtyre burimeve, Komiteti mund të marrë vendimin për hapjen e pjesshme të universiteteve, pasi studentët e kanë zhvilluar mësimin online që nga fillimi i vitit akademik.

Një tjetër vendim i rëndësishëm është edhe rikthimi ose jo i karantinës dy javore për personat që vijnë në Shqipëri nga Greqia ose Maqedonia e Veriut.

Shifrat e ulëta të infektimeve në ditët e fundit dhe vaksinimi masiv që po ecën me ritme të shpejta japin shpresë që sezoni veror në Shqipëri nuk do të pengohet nga pandemia.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img