Hapësire reklamuese

Aktualitet

Pas Gjermanisë një tjetër vend i BE-së voton 'pro' hapjes së negociatave të Shqipërisë

Shkruar nga Newsbomb
Parlamenti bullgar votoi pro-hapjes së bisedimeve të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për integrim në BE

Parlamenti bullgar miratoi sot hapjen e negociatave për anëtarësim në BE për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Deklarata u votua me 129 vota pro, 4 kundër dhe 1 abstenim.

Pas Gjermanisë, Bullgaria bëhet vendi i dytë anëtar i BE-së që jep ‘ok’-in për hapjen e bisedimeve për integrim për vendin dhe Maqedoninë e Veriut.

Duhet theksuar që Bullgaria dhe Maqedonia e Veriut kanë prej shumë vitesh probleme për sa i përket ccështjeve të figurave kombëtare.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese