Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
88 %
2.6kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
22 °
E hënë, 20 Shtator, 2021
spot_img

Pas ftesës për Bashën dhe aleatët, Rama largohet nga Shqipëria (Foto)

spot_img

Lajme të ngjashëm

e15f067e486772e0d48b6f3b4fa06944

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur pasditen e sotme në qytetin e Barit në Itali.

Vetëm pak orë pasi ftoi publikisht në dialog Lulzim Bashën dhe aleatët opozitarë, ftesë që iu refuzua, Rama ka lënë Shqipërinë dhe është nisur me avion drejt Barit.

Kryeministri shqiptar është pritur në aeroportin e Barit nga Presidenti i Rajonit të Pulias Michele Emiliano si dhe nga përfaqësues të këtij aeroporti.

Rama do të marrë pjesë ditën e nesërme në forumin “Ekonomia Blu në Mesdhe, dhe Mundësia për Bashkëpunim” të organizuar nga Rajoni i Pulias. /Newsbomb.al

cfgrerh4h.jpg

Edi Rama në aeroportin e Barit

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img