Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
17 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Pas fjalimit gozhdues në Kuvend Niko Peleshi takon Gertën mirditore dhe jep një mesazh

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Fjalimi i Gerta Lokut në foltoren e parlamentit ditën e sotme tërhoqi vëmendjen e të gjithë opinionit publik shqiptar.

Një nga ata që u prek nga ky fjalim ishte dhe ministri i Bujqësisë, Niko Peleshi. Pas fjalës së Gertës në parlament, ajo është takuar me ministrin Peleshi, këtë gjë e ka bërë të ditur vetë ministri Peleshi në rrejtet sociale, ku ka shpërndarë një foto me të.

“Kjo është Rigerta që pasi përfundoi studimet në Sapinza, u kthye në fshatin e vet në Mirditë dhe ngriti një fermë dhish. Fjala e saj sot në Parlamentin rural i emocionoi dhe i futi në mendime të gjithë”, shkruan ndër të tjera Niko Peleshi.

Më poshtë postimi i plotë i ministrit të Bujqësisë:

Kjo eshte Rigerta qe pasi perfundoi studimet ne Sapinza, u kthye ne fshatin e vet ne Mirditë dhe ngriti nje fermë dhish. Fjala e saj sot ne Parlamentin rural i emocionoi dhe i futi ne mendime te gjithe.

U be njecerek shekulli qe fshati eshte jashte vemendjes e megjithate na jep 20% te Produktit te Brendshem Bruto. I paorientuar, i pakeshilluar, i pembytur fermeri shqiptar ka mbijetuar. Sot u ul ne karriget e parlamentit dhe kerkoi te degjohet.

Nuk ka simbolike me te gjetur se kjo per nevojen e koalicionit me njerezit e zakonshem ne vend te koalicionit mes partive.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img