Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
4.1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Pas fjalës së Lu, kryeprokurori Llalla mbron gjyqtarët e prokurorët: Po përdoret fjalor negativ ndaj tyre

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

dd0c75891f981aef79d43d72fc32dd33

Menjëherë pas fjalës së ambasadorit amerikan Donald Lu kanë folur edhe ministri i Drejtësisë Ylli Manjani dhe kreyprokurori Adriatik Llalla.

Llalla tha se ndaj gjyqtarëve dhe prokurorëve po përdoret fjalor negativ duke iu përgjigjur kështu amabsadorit i cili foli për gjyqtarët dhe prokurorët e korruptuar që siç tha ai, duhet të lënë menjëherë detyrën ose mund të përfundojnë në burg.

“Po bëhen akuza të rënda kundër gjyqtarëve e prokurorëve. Ndaj tyre po përdoret fjalor negativ. E dimë që kemi vend për përmirësime por  besoj se Shqipëria do ngrihet në lartësinë e duhur… “, tha ndër të tjera kryeprokurori duke folur për reformën në drejtësi.

Lexo edhe Lu mesazh bombë gjyqtarëve të korruptuar: Lëreni detyrën ose burg. Të ndershmëve: Koha të flisni për politikanët e korruptuar

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img