Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
36 %
2.1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 21 Maj, 2022
spot_img

Pas Erdogan, Rama pret nesër ministren gjermane, ja çfarë do të bisedohet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja gjermane e Shtetit Anna Lührmann pritet të vizitojë nesër Tiranën. Politikania gjermane do të takohet me kryeministrin Edi Rama dhe zv/Ministren për Evropën dhe Punët e Jashtme, Megi Fino.

Mësohet se në fokus të bisedimeve qëndron procesi i integrimit në Bashkimin Evropian, bashkëpunimi rajonal dhe programi i Shqipërisë si vend anëtar i ri jo i përhershëm i Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara.

Gjatë kësaj vizite, Ministrja Lührmann do të takohet gjithashtu edhe me përfaqësues të shoqërisë civile.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img