Tirana
clear sky
-2.5 ° C
-2.5 °
-2.5 °
50 %
2.6kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Pas Elbasanit RENEA “pushton” edhe Vlorën, kontroll në çdo cep të qytetit

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas Elbasanit, forcat RENA së bashku me policinë e Vlorës kanë nisur këtë mbrëmje një aksion për kapjen e personasve të armatosur dhe me rrezikshmëri të lartë.

Burime për mediet bëjën me dije se dy furgona me forcat policore të ardhura nga Tirana, po ushtrojnë kontrolle nëpër kryqëzime rrugësh, nëpër lagje apo bllok pallatesh, ku mendohet se qëndrojnë personat e lartpërmendur Ky operacion vjen një ditë pas atentatit ndaj 36-vjeçarit Diego Hanajt, i cili u qëllua nga një makinë në lëvizje në lagjen “Pavarësia”.  

Kujtojmë se ditën e djeshme drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Gledis Nano zhvilloi një takim me drejtorët e Departamenteve dhe Drejtorët Vendorë të Policisë, ku i porositi për kontrolle në territor, në kuadër të ruajtjes së rendit dhe të sigurisë në vend.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img