Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
28 %
2.6kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Pas dy vitesh, Australia hap kufijtë për të gjithë turistët e vaksinuar

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas gati dy vitesh kufizme, Australia ka hapur kufijtë për të gjithë turistët e vaksinuar. Një fluturim i Qantas nga Los Anxhelosi ishte i pari që u ul në Sydney në orën 6:20 të mëngjesit, i ndjekur nga mbërritjet nga Tokio, Vankuveri dhe Singapori.

“Është e drejtë të thuhet se të gjithë kemi pritur një kohë të gjatë për të mirëpritur vizitorët në Australi,” thotë Alan Joyce, shefi ekzekutiv i Qantas, transportuesi i flamurit të Australisë.

Linja ajrore pret të sjellë më shumë se 14,000 pasagjerë në Australi këtë javë, ndërsa shumë njerëz besojnë se kjo do të jetë një rimëkëmbje për sektorin e turizmit, i cili u shkatërrua nga  pandemia e Covid-19.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img