Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Pas dy padive të Presidentit Meta, Gjykata Kushtetuese cakton datën e radhës për shqyrtimin e çështjes së Teatrit Kombëtar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata Kushtetuese ka vendosur sot datën 3 qershor, si datë kur do të merret në shqyrtim çështja e Teatrit Kombëtar.

Seanca e parë plenare u mbaj në datë 3 mars, pasi padive të Presidentit Ilir Meta.

Njëra i përkiste shfuqizimit të kalimit të pronësisë së Teatrit tek Bashkia Tiranë dhe shfuqizimit të procedurës së kontratës për ndërtimin e godinës së re të Teatrit Kombëtar.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img