Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
37 %
0.5kmh
0 %
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Pas Durrësit në Elbasan, Rama: Bizneset e panairit kanë rritje

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama pas vizitës në Durrës ka shkuar në Elbasan. Ai shoqërohet nga ministrit Nasip Naço dhe Edmond Haxhinasto. Ai ka vizituar edhe panairin e Elbasanit ku është shoqëruar nha kryetari I Bashkisë së Elbasanit Qazim Sejdini dhe deputeti I PS-së Taulant Balla.

Ndryshe nga fjala e kreut të PD-së Lulzim Basha që e vizitoi para tij këtë panair dhe tha se biznesi është në vështirësi, Rama deklaroi se bizneset po nënshkruajnë kontrata eksporti duke shënuar rritje.

“Panairi ka një rritje të kërkesës, disa biznese po nënshkruajnë kontratat e eksportit dhe disa të tjerë po negociojnë.  Kontrata për eksportimin e prodhimeve është lajmi më i mirë për këto ditë. E kam ndjekur këtë panair me përparësi.”, tha Rama në Elbasan.

Në Durrës Rama inspektoi punimet për sheshin kryesor të qytetit të Durrësit, së bashku me Vangjush Dakon. Punimet në sheshin “Iliria” kanë kohë që kanë filluar. Ato u ndërprenë para tre muajsh për të marrë një vlerësim edhe nga Ministria e Kulturës për ndërhyrjen në zonën muzeale, por edhe për çështjen e shatërvanit përpara bashkisë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img