Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
0kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Pas dorëheqjes së Bashës, Flamur Noka ZBULON lëvizjen e radhës së Berishës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas dorëheqjes së Lulzim Bashës nga posti i kryetarit të Partisë Demokratike, Grupi Parlamentar I PD kërkuan dhe largimin e ish-kryeministrit Sali Berisha.

Sipas deputetit demokrat, Flamur Nokës, askush nuk mund të vendosë kushte të tilla për Sali Berishën, aq më tepër sipas tij nga persona që kanë vetëm statusin e deputetit, pasi ata janë shkarkuar me votë nga anëtarësia në 11 Dhjetor.

Më tej Noka tha se ish-kryeministri jo vetëm që nuk do të tërhiqet, por do të zhvillojë një tjetër tur për bashkimin e demokratëve në të gjithë Shqipërinë.

 “Shumë shpejt do të shihni një tur të Sali Berishës dhe Komisionit për bashkimin e PD-së. Edhe deputetë të cilët kanë qenë neutralë apo mbështetës së Bashës tashmë kanë kërkuar që PD të bashkohet” , u shpreh Noka.

Më shumë
spot_img
spot_img