Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
49 %
3.6kmh
0 %
Mër
31 °
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
35 °
Die
34 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Pas dorëheqjes së Bamir Topit, zgjidhet kryetari i ri i Partisë Fryma e Re Demokratike

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3d743fd423bda13e4801c4e70c3247e3

Partia Fryma e Re Demokratike ka zgjedhur kryetarin e ri të saj.

Kujtojmë se Bamir Topi u dorëhoq nga detyra si kryetar, pasi Sekretari i Përgjithshëm i kësaj partie firmosi një marrëveshje me kreun e PD-së Lulzim Basha.

Sipas një njoftimi, Aambleja e Përgjithshme e FRD-së zgjodhi Sali Shehun si kryetar të partisë si dhe pranoi dorëheqjen e Bamir Topit. Me uninanimitet të plotë u vendos nga Asambleja që FRPD të jetë pjesë e koalicionit me PD-në në zgjedhjet e 25 Prillit.

Sali Shehu ka mbajtur postin e Sekretarit të Përgjithshëm në PFD dhe ishte ai që firmosi marrëveshjen me Bashën.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img