Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Pas ‘Ditës së Falenderimeve’, Dr. Fauci paralajmëron për rritje të madhe të infektimeve me COVID

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d86bc7777d78ce938d1bb233da4570fe

SHBA mund të shohë “rritje të madhe” të rasteve të koronavirusit ndërsa njerëzit kthehen në shtëpi nga festa e Falënderimeve, ka paralajmëruar ekspert i lartë i sëmundjeve amerikane.

Ditën e djeshme Dr. Anthony Funci u shpreh se nuk ishte “vonë” për ata që ende nuk kishin udhëtuar për të ndihmuar kështu në parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

SHBA ka regjistruar më shumë se 13 milion raste koronavirus dhe më shumë se 266,000 njerëz kanë vdekur.

Që nga e diela, numri i rasteve Covid-19 të regjistruara në nëntor ka tejkaluar katër milion, dyfishin e shifrës së regjistruar në tetor.

Ekspertët shëndetësorë bënë thirrje që njerëzit të kalonin ‘Falënderimet’ në shtëpi, por këtë javë aeroportet e SHBA shënuan periudhën e tyre më të ngarkuar që nga mesi i Marsit, çfarë ,umd të ndikojë në përhapjen e koronavirusit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img