Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
65 %
3.6kmh
75 %
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
23 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Pas disa muajsh qetësi, RRITEN ndjeshëm rastet pozitive me Covid-19 në Kosovë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka publikuar të dhënat për situatën pandemike në vend, ku kanë rezultuar pozitivë 100 qytetarë  dhe fatmirësisht nuk është shënuar asnjë humbje jete.

Gjatë 24 orëve të fundit tre qytetarë kanë arritur të mposhtin pandeminë, duke çuar numrin e të shëruarve në 105.660.

Njofti i i plotë i IKSHKP:

01 Gusht 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Nga 2.849 testime, 100 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 3 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.660.

Në total numri i rasteve aktive është 539.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img