Tirana
broken clouds
19 ° C
19 °
19 °
63 %
2.1kmh
75 %
Hën
22 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
17 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Pas disa muajsh hapen kafet dhe restorantet në Greqi, “plasin” rezervimet, qytetarët duan të shijojnë “jetën e natës”

spot_img

Lajme të ngjashëm

Qeveria greke ka marrë vendimin që pas 6 muajsh të lejojë që të hapen baret, restorantet.

Sot në orën 7 shumë lokale në Athinë kanë hapur biznesin e tyre dhe kanë sistemuar karriget në disatancë, sipas rregullave të vendosur nga Komiteti Teknik i Ekspertëve në Greqi, për të parandaluar përhapjen e Covid-19.

Mediat greke bëjnë me dije se rezervimet kanë ardhur si një “shi” i vrullshëm, pasi qytetarët të mbyllur për kaq kohë kanë rezervuar për të shijuar një mbrëmje jashtë.

“Ne presim shumë njerëz. Ne jemi mesatarisht optimistë për ditët në vijim. Urojmë që të vijnë edhe turistë ”, tha një pronar kafeneje për protothema.gr.

Kujtojmë që bizneset janë lejuar të hapen në ambiente jashtë, distancë e tavoninave nga njëra-tjetra.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img