Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
34 %
2.1kmh
0 %
Enj
35 °
Pre
39 °
Sht
33 °
Die
30 °
Hën
33 °
E enjte, 18 Gusht, 2022
spot_img

Pas deklaratës së Erdogan, reagon Vuçiç: Kosova nuk është çështje turke, ai është i fuqishëm, por…(E PLOTË)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Tayip Erdogan tha se do të punojë për njohjen e Kosovës, ndërsa në lidhje me këtë lajm ka reaguar edhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç.

Ai është shprehur se deri në 1 shtator sipas marrëveshjes së Washington, palët nuk mund të lobojnë për njohjen apo mosnjohjen, teksa u shpreh se do të zhvillojë vetë një takim me Erdoganin.

albsig

“Erdogan është një politikan i madh, realisht dhe Turqia është një fuqi e madhe… Unë do të përpiqem të flas me të. Deri në 1 shtator, sipas marrëveshjes së Ëashingtonit, të dy palët kanë një detyrim të mos lobojnë për njohje ose çnjohje”, deklaroi në TVpink, Aleksandar Vuçiç.

Sipas tij, Erdogan është një udhëheqës i shkëlqyeshëm dhe se Serbia për të është më pak e rëndësishme.

“Serbia po mbron gjërat e veta. Kjo nuk është turke, ajo i përket Serbisë. E vetmja gjë që na mbetet është të luftojmë për vendin dhe popullin tonë. Ai është shumë i fuqishëm, dhe ne nuk jemi, por besoj se ai do ta zbusë pak pozicionin e tij” tha ai ndër të tjera.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img