Tirana
overcast clouds
16 ° C
16 °
16 °
63 %
2.6kmh
90 %
Mar
16 °
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
16 °
Sht
12 °
E martë, 13 Prill, 2021
spot_img

Pas bllokimit të aeroportit, Ilir Meta mbledh në Presidencë kontrollorët e AlbControll

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka mbledhur sot në Presidencë disa kontrollorë të AlbControll, pas situatës së rënduar që u krijua sot në aeroportin e Rinasit.

Kontrollorët bllokuan punën pasi arsyeja kryesore është përgjysmimi i pagës si dhe pezullimi nga puna i dy prej punonjësve. Çështja ka marrë nuancë politike pas deklaratave të bëra sot nga kryeministri Rama, presidenti Meta, Basha dhe ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku.

Meta më herët u shpre i shqetësuar lidhur me situatën, duke i bërë thirrje kontrollorëve që të qendrojnë në detyrë dhe të mos rrezikohet siguria kombëtarë e vendit.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit