Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
2.1kmh
0 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Pas Bashës, edhe Balla vizitë në Gjermani, ja arsyeja

spot_img

Lajme të ngjashëm

47baf478557d6e05590fe89b8d96d2ce

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla do të zhvillojë një vizitë dy ditore në Gjermani ku do të takohet me përfaqësues të Parlamentit gjerman.

Kjo vizitë e Ballës në Bundestag vjen pas vizitës së kryedemokratit Lulzim Basha, i cili mëngjesin e sotëm u nis për në Gjermani aty ku po merr pjesë në një panel të veçantë për të diskutuar me anëtarë të CDU/CSU sfidat dhe mundësitë lidhur me procesin e integrimit te Shqipërisë ne BE.

Mësohet se dhe Balla do të takohet me deputetë të CDU-CSU-SPD lidhur me marrjen e rekomandimit pozitiv nga KE për hapjen e negociatave për anëtarësimin e vendit në Bashkimin Europian.

Më shumë

spot_img