Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Mër
14 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Pas barazimit, Panuçi i pakënaqur me lojtarët: Mund të kishim humbur, do provojmë shanset me Italinë dhe Spanjën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Barazimi në Maqedoni e ka lënë të pakënaqur trajnerin e kombëtares Kristian Panuçi. Pas ndeshjes Panuçi u shpreh se vuajtën fizikisht në këtë ndeshje dhe mund ta kishim humbur këtë ndeshje.

Më tej ai tha se do të provojë shanset e Shqipërisë në dy ndeshjet përballë Spanjës dhe Italisë.

“Edhe mund ta kishim humbur ndeshjen dhe të pësonim golin e dytë, ditëm të vuanim. Në fund doli një rezultat që e mendoj të drejtë. Kemi vuajtur fizikisht se ishin 4-5 lojtarë që nuk ishin më në gjendje që të përballonin situatën. Mos harroni që kemi lojtarë që nuk luajnë me skuadrat e tyre”, tha trajneri i kombëtares.

Alioski? “Është një lojtar i mirë por na rrezikuan vetëm më goditje standarde. Ndaj Spanjës dhe Italisë do të luajmë me dëshirë, në futboll do të mundohemi të ndryshojmë historinë”, u shpreh Kristian Panuçi. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img