Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
61 %
3.1kmh
90 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Pas atentatit të Ardian Çapjas, policia zbarkon në Elbasan

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

931f47c3f74111bd002641d9bd7f8d16

Menjëherë pas atentatit që i është bërë Ardjan Çapjas, policia e shtetit ka zbarkuar në qytetin e Elbasanit.

Forcat Speciale RENEA kanë mbërritur në Elbasan dhe blindi i tyre është parë që të qarkullojë në rrugët e qytetit, për të mbajtur situatën nën kontroll.

Sakaq bëhet me dije se një numër i madh efektivësh policie janë në zonën ku u tentua vrasja me snapjer e Ardjan Çapjas.

Kujtojmë se paraditen e sotme Çapja është qëlluar me snajper me numra të fshirë, pranë shtëpisë së tij, pasi është ruajtur nga autorët derisa ka dalë nga shtëpia. Çapja është qëlluar në shpatull dhe më pas është rrëzuar në tokë duke plagosur kështu edhe kokën.

Autorët pasi e kanë qëlluar kanë lënë armën në makinën e vjedhur dhe më pas asaj i kanë vënë flakën.

Lexo: https://www.newsbomb.al/detaje-te-reja-nga-atentati-i-capjas-u-qellua-me-snajper-me-numra-te-fshire-pas-shtepise-autoret-e-lane-armen-ne-makinen-e-vjedhur-dhe-i-vune-flaken-e-plote-209486

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img