Tirana
few clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1.5kmh
20 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
30 °
Die
31 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Pas arrestimeve në Gjykatën e Krujës, SPAK zgjeron hetimet, do verifikohen transferimet e të dënuarve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

807e33ee2dab7bd7126f7518920671a7

Prokuroria e Posaçme ka shtritrë hetimet edhe në tjetër pistë, pas arrestimit të gjyqtares Enkelejda Hoxha, avokatit Aldo Tabaku dhe disa personave të tjerë.

Bëhet me dije se hetuesit e SPAK janë duke verifikuar edhe transferimet që janë bërë vitet e fundit në burgun e Fushë-Krujës.

Mësohet se hetimet janë shtrirë edhe për transferime që janë bërë në disa burgje të tjera të vendit, nëse ka pasur shkelje apo jo.

Kujojmë që SPAK disa ditë më parë ka lëshuar urdhër arreste për gjyqtaren Enkelejda Hoxha, avokatit Aldo Tabaku dhe disa personave të tjerë, të cilën ishin në sallën e gjykatës dhe po jepnin lirinë Sajmir Petani, i cili është  dënuar me 25 vite burg për vrasjen e Romeo Beqirit, disa vite më parë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img