Tirana
light rain
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
71 %
2.1kmh
75 %
Enj
16 °
Pre
17 °
Sht
18 °
Die
16 °
Hën
11 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Pas anëtarëve të Komisionit të Rithemelimit, në selinë e PD mbërrijnë të rinjtë e FRPD: E turpshme, mbyllja e dyerve është për mendimin ndryshe

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas anëtarëve të Komisionit të Rithemelimit në selinë e PD kanë mbërritur Forumi Rinor i Partisë Demokratike (FRPD)

Ata janë shprehur se ishin aty për një mbledhje, por që nuk arritën të futen brenda, teksa e kanë quajtur të turpshme heqjen e siglës së FRPD nga selia e PD.

“Sic e patë u përballëm me mbyllje të dyrëve. Kjo është një situatë e turpshme. Kjo seli nuk është pronë e askujt është e demokratëve dhe e të rinjve. Hera e parë që përballemi me këtë deklaratë.

Nuk mendoj e ka nevojë që të marrim leje, pasi jemi në hyrjen tonë. Ne nuk jemi një rrezik. Ne do jemi pjesë e protestës”tha një nga të rinjt.

“Është hera e parë që përballemi me këtë. Vitet më të bukura i kemi këtu. Ne nuk duam parti me dyre të mbyllura, por një parti me dyer të hapura.  Mbyllja e dyerve është për mendimin ndryshe. PD është më shumë sesa kjo godinë, sesa sigla, është zemra e demokratëve që nuk e pranojnë këtë të ardhme me dyer të mbyllura”tha një tjetër.

Më shumë
spot_img
spot_img