Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021
spot_img

Pas Alaveshit, De Biazi drejt klubit të njohur të Serie A

spot_img

Lajme të ngjashëm

Xhani De Biazi kur u largua nga skuadra “Kuq e Zi” shkoi në Spanjë për të drejtuar Alaveshin, por nuk pati shumë sukses.

Për disa javë rresht ai ishte një nga emrat kryesorë që u përfol për të marrë drejtimin e kombëtares së Australisë, që do t’i jepte atij mundësinë që të shkonte për herë të parë në një botëror.

Por pas ezaurimit të kësaj piste, për De Biazin mediat italiane hapin një tjetër mundësi. Të përditshmet apenine flasin për një kalim të mundshëm të ish-trajnerit të kombëtares shqiptare te klubi i Serie A , Verona.

Veronezët e kanë shkarkuar tashmë teknikun Peka dhe pasuesi i tij me shumë gjasa sipas mediave italiane do të jetë pikërisht De Biazi.

Në do të kalonte të Verona, De Biazi do të kishte detyrën e vështirë të sigurimit të qendrimit në Serie me Veronën që në 21 ndeshje ka marrë vetëm 13 pikë, duke qenë kështu një nga pretendetet kryesore për të rënë.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img