Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
4.1kmh
20 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
32 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Pas 6 muajsh hetime, arrestohet drejtori i Sigurisë së Portit të Shëngjinit, falsifikoi dokumente dhe tjetërsoi një sipërfaqe toke në bregdet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka rënë në prangat e policisë drejtori i Sigurisë së Portit të Shëngjinit, Agostin Gjini.

Bëhet me dije se Gjini ka rënë në prangat e policisë, pas një hetimi 6 mujorsh, pasi akuzohet për tjetërsim pronash.

Dyshohet se gjatë ushtrimit të detyrës si përgjegjës i Sektorit të Arkivit dhe Protokollit në ish-komunën Shëngjin, Gjini ka falsifikuar dokumentet, duke tjetërsuar një sipërfaqe toke në bregdetin e Shëngjinit.

Mësohet se hetimet kanë nisur 6 muaj më parë, ndërsa bëhet me dije se është shallur në kërkim shtetasi me iniciale S.U.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img