Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
57 %
3.6kmh
0 %
Sht
25 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Pas 6 ditësh në grevë, banorët e Zharrëz bllokojnë rrugën për makinat e Bankers

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

34ccb49e14268ea1c9e33b53c8913919

Banorët e Zharrëzës në Fier janë duke zhvilluar një protestë të gjerë kundër kompanisë Bankers Petroleum, e cila sipas tyre, me veprimtarinë e saj është duke u shkatërruar banesat dhe po u rrezikon jetët.

Ndërkohë që greva e urisë ka hyrë në ditën e saj të gjashtë, banorët e tjerë kanë bllokuar rrugën për mjetet e kompanisë së naftës.

Ata shprehen se nuk ka kthim mbrapa pasi kjo situatë vazhdon prej vitesh.

Gjithashtu, një grup deputetët të Kuvendit i kanë kërkuar kryeministrit Edi Rama, i cili nuk është shprehur për këtë çështje, të ngrejë një komision hetimor për të analizuar të gjitha ankesat e banorëve.

[iframe src=”https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fthurje%2Fvideos%2F538263463049493%2F&show_text=0&width=400″ width=”400″ height=”400″ style=”border:none;overflow:hidden” scrolling=”no” frameborder=”0″ allowTransparency=”true” allowFullScreen=”true” ]

Më shumë

spot_img
spot_img