Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
30 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Pas 50 ditësh të vështira në terapi intensive, Enxhi i vogël arrin të fitojë betejën e jetës, lindi vetëm 1 kg

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja Ogerta Manastirliu, ka publikuar foton e një foshnje të vogël që ka lindur në Maternitetin “Mbreteresha Geraldinë”. Enxhi i vogël pas 50 ditësh në terapi intesive ka arritur që të fitojë betejën më të vështirë të jetës.

Ministrja thotë se falë punës dhe përkushtimit të mjekëve dhe infermierëve të Maternitetit “Mbretëresha Geraldinë”, Enxhi ka arritur t’ja dalë.

“Pas 50 ditësh shumë të vështira në terapi intensive, Enxhi i vogël që lindi në javën e 27, vetëm 1000 gr, e ka fituar betejën për jetën🙏🏼

👏🏼 Super punë dhe përkushtim i ekipit të mjekëve dhe infermierëve të Maternitetit “Mbretëresha Geraldinë”. #Jetë të gjatë Enxh”, shkruan ajo.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img