Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
78 %
0.5kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
35 °
Sht
36 °
E martë, 28 Qershor, 2022
spot_img

Pas 5 orësh protestë, Paloka mban fjalën përmbyllëse në selinë BLU

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Protestuesit kanë lënë Drejtorinë e Policisë e ndërkohë kanë mbërritur në selinë e PD.

albsig

spring

Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka mbajtur fjalën përmbyllëse duke u shprehur se nuk ka asnjë forcë që ndal qytetarët për të protestuar.

‘Dua t’iu përshëndes edhe në emër të zotit Basha i cili vazhdon takimet në Bruksel të cilat janë pjesë e fitorës që na pret. Beteja jonë nuk ka mbaruar, jemi nisur për një rrugë që nuk ka kthim.

Nuk ka asnjë forcë që ndal qytetarët të protestojnë për të drejtat e tyre, nuk ka asnjë forcë të na ndalë në rrugën tonë për një demokraci të vërtetë. Nuk do të ketë asnjë ditë stabilitet për këtë qeveri të krimit ‘, u shpreh Paloka

Protesta e opozitës filloi sot orën 9:30 të mëngjesit të sotëm dhe u shoqërua me tensione e përplasje mes protestuesve dhe policisë.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img