Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
54 %
1kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
43 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

Pas 40 ditësh në terapi intensive, sot vjen lajmi i mirë për trinjakët e lindur prematurë: Ia hedhin rrezikut dhe janë gati për të shkuar në shtëpi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas 40 ditësh në terapi intensive, trinjakët  Roi, Ajsi dhe Ersa sot kanë dalë nga rreziku dhe gëzojnë shëndet të plotë.

Lajmi i mirë është bërë me dije nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, e cila njofton se trinjakët kanë përfituar sot edhe bonusin e bebes prej 360,000 lekë të reja dhe së shpejti do të jenë gati të shkojnë në shtëpi.

Më tej Manastirliu ka falenderuar stafin e mjekëve dhe infermierëve të të Maternitetit “Koço Gliozheni”, për kujdesin e jashtëzakonshëm për të lindurit prematurë( lindje para kohe).

“Pas 40 ditësh të vështira në shërbimin e terapisë intensive, trinjakët Roi, Ajsi dhe Ersa sot kanë dalë nga rreziku dhe gëzojnë shëndet të plotë.

#Mirënjohje për dr. Alma Hysa për përkushtimin ndaj trinjakëve që e fituan betejën për jetën si dhe për të gjithë stafin e Reanimacionit të Maternitetit “Koço Gliozheni”, për kujdesin e jashtëzakonshëm për të lindurit prematurë.

Trinjakët kanë përfituar sot edhe bonusin e bebes prej 360,000 lekë të reja dhe së shpejti do të jenë gati të shkojnë në shtëpi”, shkruan Manastirliu në Facebook.

Më shumë

spot_img
spot_img