Tirana
few clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

Pas 3 muajsh, BASHA rikthehet në protestë, zbulohet SMS-ja e sekretarit organizativ për Këshillin Kombëtar të PD

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i PD Lulzim Basha do të jetë sonte në orën 18:00 në protestën e banoreve të Astirit, raporton newsbomb.al.

Kjo është hera e parë që nga koha e zgjedhjeve të 30 qershorit që Basha shfaqet në protestë pas një periudhe pushimi, prej më shumë se tre muajsh.

Ndërkaq, sekretari organizativ i PD Sahit Dollapi u ka nisur një mesazh anëtarëve të Këshillit Kombëtar duke i ftuar t’i bashkohen protestës.

“Miq, ju ftoj sot, ora 18:00, të jemi në mbështetje të banorëve të Unazës së Re, të cilëve po ju shembin shtëpitë dhe po i nxjerrin ne rrugë. Ne protestë sot do te jetë prezent Kryetari Basha. Të gjithë anëtarët e Keshillit Kombetar me banim në Tiranë duhet të jenë prezentë sot në mbështetje të protestës”, thuhet në mesazhin e Dollapit, raporton newsbomb.al.

Mbetet për t’u parë se cili do të jetë hapi i rradhës i Bashës pas kësaj.

Më shumë


spot_img
spot_img